Muzeum Narodowe w Krakowie otworzy Art Strefę. Powstanie przy dawnym Hotelu Cracovia

2020-06-30 21:29 Wojciech Sidorowicz
Dawny hotel Cracovia przy ul. Focha w Krakowie, fot. Mach 240390, Wikimedia Commons
Autor: brak danych

Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowuje miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Przy dawnym Hotelu Cracovia powstanie Art Strefa. Miejsce pełne leżaków i atrakcji ma pokazać muzeum od innej strony. To także zalążek tego, co jest planowane w związku z przebudową Hotelu Cracovia.

Art Strefa powstanie przy Hotelu Cracovia od strony ulicy Kałuży. Zdaniem Andrzeja Szczerskiego, dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, teraz mieszkańcy potrzebuję bezpiecznych miejsc do spotkań, a takie mogą być na świeżym powietrzu.

- Będziemy mieli po prostu miejsca do odpoczynku. Ale do odpoczynku wokół dzieł sztuki. W Art Strefie będzie eksponowana rzeźba współczesnego krakowskiego artysty, Łukasza Skąpskiego. Jego praca dotyczy takiej polskiej myśli inżynieryjnej. W strefie chcemy także przeprowadzić kultowe, krakowskie wydarzenia, na przykład kulinarne - mówi Szczerski.

Dyrektor Muzeum Narodowego dodaje, że Art Strefa to zalążek tego, co ma powstać przy Hotelu Cracovia przy okazji jego przebudowy. Za kilka lat ma to być nowa, zielona przestrzeń w mieście, która będzie służyła mieszkańcom. W hotelu planowane jest utworzenie oddziału muzeum poświęconego architekturze i designowi oraz muzealne magazyny.

Przebudowa Hotelu Cracovia prawdopodobnie rozpocznie się za pięć lat. Nawtomiast zrelaksować się w Art Strefie będziemy mogli już od 17 lipca.

Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.