Tak powstrzymali terrorystów. Ważne ćwiczenia w Krakowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-09-20 14:48
Tak powstrzymali terrorystów. Ważne ćwiczenia w Krakowie
Autor: KWP Kraków W Krakowie przedstawiciele służb ćwiczyli reakcję na zagrożenia terrorystyczne.

W Krakowie odbyły się kilkudniowe ćwiczenia polskich i czeskich służb mundurowych. Ich celem było zwiększenie zdolności przeciwdziałania atakom terrorystycznym. Ćwiczono między innymi neutralizację zagrożenia powstałego na terenie elektrociepłowni w Łęgu. W tym celu funkcjonariusze użyli śmigłowca i platformy szturmowej.

Przez kilka dni w Krakowie trwały ćwiczenia służb mundurowych z Polski i Czech. W ramach treningu zostali przeszkoleni funkcjonariusze: służby kontrterrorystycznej (SPKP) z garnizonu małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego (CPKP BOA), funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej (JRG-6 KM PSP Kraków) oraz funkcjonariusze Policji Republiki Czeskiej z Jednostki Specjalnej z Ostrawy. Celem ćwiczeń było zwiększenie zdolności przeciwdziałania atakom terrorystycznym. Finałowe działania polegały na neutralizacji potencjalnego zagrożenia powstałego na terenie elektrociepłowni w Łęgu. W tym celu został użyty między innymi śmigłowiec i platforma szturmowa. Ćwiczenia miały bardzo widowiskowy przebieg. Zdjęcia i wideo z przeprowadzonego szkolenia znajdują się poniżej.

PRZECZYTAJ: Osiek. 25-latek znęcał się na 18-letnią siostrą. Pobyt w więzieniu nic go nie nauczył

PRZECZYTAJ: Młody w Mustangu gnał prawie 150 km/h w zabudowanym!

Sonda
Czy w Polsce czujesz się bezpiecznie?
Tak powstrzymali terrorystów. Ważne ćwiczenia w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE