Tour de Pologne 2020: TRASA 5 etapu Zakopane - Kraków 9 sierpnia [MAPA, TRASA]

2020-08-08 18:00 MSo
Mapa 5 etapu Tour de Pologne 2020 Zakopane - Kraków
Autor: tourdepologne.pl Mapa 5 etapu Tour de Pologne 2020 Zakopane - Kraków

Tour de Pologne 2020: V etap. TRASA Zakopane - Kraków MAPA: gdzie będą jechać kolarze 9 sierpnia 2020? Mapa 5 etapu Tour de Pologne 2020. Na zakończenie tegorocznej edycji Tour de Pologne, kolarzy czeka ciekawy etap z Zakopanego do Krakowa. Zawodników na początku czeka kilka premii - trzy górskie i jedna lotna. Później stopniowo zaczną zjeżdżać w dół, by wjechać na metę na krakowskich Błoniach. TRASA V etapu Tour de Pologne 2020: Zakopane - Kraków MAPY, TRASA. Zobacz, gdzie pojadą kolarze.

V etap Tour de Pologne odbędzie się już w niedzielę 9 sierpnia. Decydująca rywalizacja będzie toczyć się podczas etapu Zakopane - Kraków. Kolarze w sobotę przejechali królewski etap opiewający na niespełna 153 kilometry prowadził po Bukowinie Tatrzańskiej i okolicach. Kilka morderczych podjazdów porozrywało peleton. Kolarze w niedzielę wystartują na znacznej wysokości. Rozegra się kilka premii górskich i jedna premia lotna. Z czasem zawodnicy zaczną zjeżdżać niżej aż w końcu wjadą na ulice Krakowa. Tam po pokonaniu kilku rund po mieście dojadą do mety.

Tour de Pologne 2020 V Etap MAPA - Zakopane - Kraków

Mapa 5 etapu Tour de Pologne - Zakopane - Kraków
Autor: Tour de Pologne Mapa 5 etapu Tour de Pologne - Zakopane - Kraków

Tuż po starcie na kolarzy czeka Górska Premia PZU drugiej kategorii Ząb, a później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu. Na trasie znajdują się także Górska Premia PZU pierwszej kategorii Krowiarki oraz drugiej kategorii Góra Makowska.

Wysokościówka 5 etapu Tour de Pologne
Autor: Tour de Pologne Wysokościówka 5 etapu Tour de Pologne

Po pokonaniu 188 kilometrów cały peleton pojawi się na finiszu w Krakowie i wjedzie na metę przy Błoniach. Kolarze wjadą na rundy po Krakowie około godziny 18:18-18:36. Meta TdP 2020 w Krakowie 9.08.2020 wstępnie planowana jest na godzinę 18:50. Meta usytuowana jest tuż przy krakowskich Błoniach. Po chwili powinna rozpocząć się także ceremonia dekoracji najlepszych tego dnia zawodników, a także czołówkę tegorocznej edycji Tour de Pologne.