Wielki talent Wisły Kraków może trafić do Anglii

2020-11-20 13:17 mc
Alesksander Buksa
Autor: Cyfrasport Aleksander Buksa

Aleksander Buksa jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w Polsce. Co za tym idzie, od pewnego czasu znajduje się na celowniku wielu zagranicznych klubów. W tym momencie najbliżej mu do przeprowadzki do grającego w Premier League Wolverhamtpon Wanderers.

Jak poinformował serwis sportowefakty.wpl.pl, Aleksandrem Buksą interesuje się wiele klubów, ale najbardziej prawdopodobny wydaje się transfer do Wolverhampton Wanderers. Agentem 17-latka jest słynny Pini Zahavi. Jeden z najbardziej znanych agentów na świecie ma świetne relacje na Molineux Stadium, dlatego właśnie w tym angielskim klubie chciałby umieścić młodego Polaka.

Igor Angulo gotowy do podboju Indii. Zagra z Romario [WIDEO]

Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia

Kontakt Buksy z Wisłą Kraków obowiązuje do czerwca 2021 roku. Według informacji sportowefakty.wp.pl., strony kilka miesięcy temu ustaliły, że w styczniu podpiszą umowę do 2023 roku z klauzulą odstępnego 5 mln euro. Czas pokaże, czy porozumienie wejdzie w życie. Tym bardziej, że piłkarz gra mało.

Zmarł były piłkarz Legii Warszawa

Buksa zadebiutował w PKO Ekstraklasie 22 kwietnia 2019 roku w meczu z Wisłą Płock (2:3). Na pierwszego gola czekał do 23 sierpnia 2019 roku. Pokonał wówczas bramkarza Jagiellonii Białystok (2:3), stając się najmłodszym zdobywcą bramki w Ekstraklasie w XXI wieku i najmłodszym strzelcem ligowego gola w historii "Białej Gwiazdy".