Woda na kaca i erekcję! Krakowska Pijalnia Zdrojowa otwiera się dla mieszkańców

2021-09-16 9:07

Już 25 września wszyscy mieszkańcy Krakowa będą mogli się napić się niezwykłej, naturalnej wody mineralnej Mateczny Zdrój i Anton. Przy Rondzie Matecznego, po 20 latach przerwy ponownie zostanie otwarta Krakowska Pijalnia Zdrojowa. W na nowo wybudowanych wnętrzach, nawiązujących do secesji, czeka na nas unikatowa w skali świata woda mineralna. Leczy kaca, niweluje problemy z erekcją i pomaga w odchudzaniu. Ale to nie jedyne walory!

Żadne z dużych miast nie może pochwalić się pijalnią wód mineralnych w centrum, ale Kraków może! 

Po prawie 20 latach, unikatowa na skale światową woda mineralna wydobywana w centrum Krakowa, znów będzie dostępna. Obiekt Krakowskiej Pijalni Zdrojowej został usytuowany w pobliżu byłego Zakładu Kąpielowego Wody Siarczano–Solanowej Antoniego Matecznego i w zamyśle architektonicznym przypomina dawny zakład – mówi nam Alina Duda, rzecznik prasowa  EGM S.A. Dodaje, że w procesie technologicznym wydobycia wody zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne, zapewniające zachowanie pierwotnej czystości wody pod wzgledem chemicznym i mikrobiologicznym. Wody Mateczny Zdrój i Anton są unikatowe na skalę światową dzięki zawartości biopierwiastków i minerałów, ale przede wszystkim dzięki proporcjom, jakie zachowują miedzy sobą. To właśnie te proporcje zapewniają doskonałe przyswajanie jonów przez organizm. 

Dlaczego warto pić wodę mineralną ze Źródła Mateczny?

Zapobiega powstawaniu piasku i rozpuszcza niektóre kamienie nerkowe, przeciwdziała i wspiera leczenie dny moczanowej, poprawia perystaltykę jelit i przyspiesza przemianę materii. 

Jest skuteczna w walce z otyłością, niweluje zaburzenia związane z życiem intymnym mężczyzn i usuwa skutki przedawkowania alkoholu. Ponadto obniża cholesterol, reguluje pracę trzustki i woreczka żółciowego. Jest też pomocna w profilaktyce i leczeniu tarczycy – wylicza pani Alina Duda. Otwarcie Krakowskiej Pijalni Zdrojowej nastąpi 25 września. Organizatorzy proszą by tego dnia zabrać ze sobą kapelusz. 

Pigwa: właściwości zdrowotne i wartości odżywcze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE