Krakowski Kantorek Wymiany: wyrzuć stare meble, a przy okazji zdobądź nowe książki

2020-07-08 13:41 Kuba Paduch, Radio ESKA
Wyrzuć swoje stare meble i przy okazji wymień książki na takie, których jeszcze nie znasz
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Zasoby kantorka wymiany nie są obfite, ale powiększają się każdego dnia.

Nie musisz wyrzucać swoich starych książek, możesz je wymienić w krakowskiej lamusowni. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania otworzyło tak zwany Krakowski Kantorek Wymiany.

Zamiast wyrzucać niepotrzebne książki, możesz je zawieźć do lamusowni. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie uruchomiło swój własną książkodzielnię, którą nazwało kantorkiem wymiany. Jest otwarty w każdy czwartek od godziny 10:00 do 18:00. W zamian za oddaną książkę można wziąć inną, ale kantorek wymiany nie posiada tylko książek.

Mamy tutaj stare telefony, mamy stare radia, telewizory. Radia zwłaszcza są takie dosyć duże, wyglądają trochę jak część szafy. Są też żelazka, telefon komórkowy, chyba jeden z pierwszych jakie w ogóle były w Polsce, taki dosyć duży i ciężki - mówi Piotr Odorczuk z MPO.

Wszystko co nie jest książką, jest raczej wystawione do oglądania niż do czegokolwiek innego, ale zdarzają się wyjątkowe sytuacje.

W Lamusowni Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania otwarto książkodzielnię i antykwariat

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Bardzo często filmowcy zgłaszają się do nas, bo wiedzą że mamy takie rzeczy. My im je wypożyczamy. Nieodpłatnie, no bo nie mamy w tym żadnego interesu, żeby robić biznes na tym, tylko mają do nas wrócić w takim samym stanie, no więc te telewizory, czasami telefony, często grają w różnych filmach - mówi Odorczuk.

W najbliższy czwartek Krakowski Kantorek Wymiany przy czyżyńskiej lamusowni zostanie otwarty po raz pierwszy. Obecnie w swoich zasobach ma kilkadziesiąt książek.