Kościelny z Regulic miał proponować seks dziecku. Został otoczony przez rozjuszony tłum

i

Autor: WlaKom/Domena publiczna/wikipedia, ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili/FB/screenshot Zatrzymany w wyniku ujęcia obywatelskiego mężczyzna pełnił funkcję kościelnego parafii pw. św. Wawrzyńca w Regulicach.

Kościelny miał molestować ministranta

Zmiana proboszcza po skandalu w Regulicach. Abp Jędraszewski uległ presji mieszkańców

2022-10-03 7:58

Abp Marek Jędraszewski zmienił proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Regulicach. To efekt skandalu, do którego doszło we wrześniu, gdy okoliczni mieszkańcy zatrzymali miejscowego kościelnego, podejrzewanego o molestowanie seksualne nastoletniego ministranta. Wyrzucenia proboszcza domagali się parafianie grożąc, że jeśli duchowny dalej będzie pełnił swoją funkcję, to przestaną posyłać dzieci na lekcje religii.

Skandal w parafii w Regulicach. Kościelny miał molestować ministranta

We wrześniu niewielkimi Regulicami (powiat chrzanowski) wstrząsnęło ujęcie obywatelskie miejscowego kościelnego, który jest podejrzewany o molestowanie seksualne nastolatka. Dorosły mężczyzna miał wysyłać pokrzywdzonemu nagie zdjęcia oraz proponować mu seks. Kościelny wpadł w trakcie akcji zorganizowanej przez łowców pedofili oraz okolicznych mieszkańców, a następnie został przekazany policji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty doprowadzenia groźbą bezprawną lub podstępem innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności. Sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Proboszcz z Regulic wyrzucony przez biskupa. Jędraszewski uległ presji mieszkańców

Zatrzymanie kościelnego nie zakończyło jednak tematu. Parafianie z Regulic zażądali również, by swoją funkcję stracił proboszcz ks. Edward Pasteczko. Ich zdaniem duchowny mógł wiedzieć o skłonnościach kościelnego i nie reagować na jego naganne zachowanie. Wolę zmiany proboszcza parafianie wyrazili między innymi w trakcie spotkania z biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej Januszem Mastalskim. Jak podaje Onet, ostatecznie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski uległ presji mieszkańców i odwołał dotychczasowego proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Regulicach. Jego następcą miał zostać ks. Rafał Kluska, jednak archidiecezja na swojej stronie internetowej nie potwierdziła dotąd tej nominacji.

Sonda
Czy pedofilia w Kościele to poważny problem?
Koniec procesu instruktora szybownictwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają