Coraz więcej zakażonych koronawirusem w Polsce. Wśród nowych ofiar śmiertelnych kobieta ze Zgierza

2020-04-01 21:53 BE
Koronawirus w Polsce
Autor: Pixabay

Po godz. 21, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, a także o nowych ofiarach śmiertelnych. Nie żyje m.in. pacjentka ze Zgierza.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie poinformowano o śmierci kolejnych siedmiu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu oraz 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Łodzi, 75-letnia kobieta jest pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w naszym regionie. Jej stan od początku był ciężki. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Pacjentka miała schorzenia współistniejące.

SPRAWDŹ: Gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny?

Na ten moment w woj. łódzkim odnotowano 221 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych testami laboratoryjnymi. W całej Polsce, liczba chorych wzrosła do 2554 osób. Nie żyją 43 osoby.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Pielęgniarka zdradza ile zarabia w czasach koronawirusa. Chce podwyżki. Kwota szokuje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.