HORROR w Łodzi! Poparzony mężczyzna stał na balkonie

2019-09-22 9:52 RS
Pożar na ul. Służbowej w Łodzi
Autor: Państwowa Straż Pożarna

To była trudna noc dla strażaków z Łodzi. Najpierw w sobotę (21 września) interweniowali o godz. 17.00 przy ul. Służbowej ratując mężczyznę z pożaru mieszkania. Po kilku godzinach pod tym samym adresem znów pojawił się ogień.

Jak podaje portal lodz.wyborcza.pl w sobotę po godz. 17 w wieżowcu przy ul. Służbowej doszło do pożaru mieszkania na szóstym piętrze. Na klatce schodowej pojawił się dym. Strażacy musieli podjąć natychmiastową interwencję, bowiem na balkonie wspomnianego mieszkania czekał na nich ranny  mężczyzna. Został uratowany przy pomocy drabin strażackich, z oparzeniami trafił do szpitala. Jego życiu nie grozi jednak niebezpieczeństwo. Z budynku ewakuowano dwóch mieszkańców z 8. piętra. W akcji brało udział 9 zastępów straży.

Ale to nie była jedyna interwencja strażaków w tym samym miejscu. Kilka godzin później znów dostali wezwanie na Służbową.

- O godzinie 00:15 mieliśmy powtórkę przy działaniach gaśniczych w mieszkaniu przy ulic Służbowej. Zaprószyła się szafa, prawdopodobnie od wiatru - powiedział TVN 24 st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Nocna akcja trwała kilkanaście minut. Wzięły w niej udział trzy zastępy straży pożarnej.