Jeden wyszedł po alkohol, drugi posiedzieć na ławce. Za złamanie kwarantanny grozi im nawet 30 tys. zł

2020-03-31 11:56 BE
Koronawirus w Bełchatowie. Liczba chorych w poniedziałek 30 marca
Autor: KMP w Białymstoku fot. poglądowe

Zduńskowolscy policjanci w ostatnich dniach odnotowali dwa przypadki złamania zasad kwarantanny domowej. Zgodnie z nowymi przepisami, za nieprzestrzeganie tych przepisów, grozi grzywna do 30 000 złotych.

Z poważnymi konsekwencjami za złamanie zasad kwarantanny domowej musi liczyć się 24-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, który w miniony weekend wyszedł z mieszkania do sklepu po alkoholu. Obecni na miejscu policjanci sporządzili na tą okoliczność odpowiednią dokumentację, która zostanie przesłana do Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli.

Innego zduńskowolanina objętego kwarantanną policjanci zastali siedzącego na ławce przed blokiem. Również w tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

SPRAWDŹ: Gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny?

Ponadto o nieodpowiedzialnym zachowaniu obu mężczyzn zostanie powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny, który zgodnie z nowymi przepisami, za nieprzestrzeganie kwarantanny, może nałożyć grzywnę do 30 000 złotych.

Policja apeluje!
Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i województwie:

KoronawirusRaport: Łódź 30.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.