Kiedy inni mijali go obojętnie, trzy NASTOLATKI ruszyły mu na POMOC

2019-11-12 11:01 BE
Trzy nastolatki z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie) ruszyły na pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie
Autor: Policja /KWP Łódź

Bały się, ale czuły, że tak trzeba. Trzy nastolatki z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie) ruszyły na pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie. Co najsmutniejsze, kiedy próbowały zatrzymać jakiegoś kierowcę, większość omijała je obojętnie.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu około godz. 19 na jednej z ulic Rawy Mazowieckiej. Jak się okazało, dziewczynki w wieku 13 i 14 lat zobaczyły jak starszy, nieznany im mężczyzna upada i uderza głową o krawężnik. Natychmiast ruszyły w jego kierunku. - Jak później opowiadały czuły strach, ponieważ część ulicy, na której się znajdowały była nieoświetlona i poza nimi nie było na niej nikogo. Ale poczucie obowiązku udzielenia pomocy mężczyźnie było silniejsze. Dziewczynki sprawdziły, czy mężczyzna jest przytomny. Kiedy zobaczyły krew, a starszy pan nie reagował na ich słowa, jedna z nich próbowała wezwać pogotowie. Pozostałe chciały zatrzymać przejeżdżające samochody, aby poprosić o pomoc kogoś dorosłego. Niestety, ku ich zdziwieniu i przerażeniu kilka samochodów przejechało bez żadnej reakcji, a niektórzy kierowcy widząc co się dzieje nawet przyspieszali. Dopiero po chwili zatrzymali się państwo, którzy ułożyli pana w pozycji bezpiecznej, wezwali pogotowie i zaopiekowali się zdenerwowanymi całą sytuacją dziewczynkami - opisuje policja.

Starszy mężczyzna z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Policjanci na miejscu podziękowali dziewczynkom za ich błyskawiczne działanie oraz pogratulowali postawy, której ewidentnie brakowało kierowcom przejeżdżających samochodów.