KORONAWIRUS Łódź. Ciężarne będą badane w namiocie

2020-04-06 12:56 DK

Najprawdopodobniej od najbliższego wtorku (7.04) pacjentki, które przyjdą rodzić w miejskim szpitalu położniczym im. Rydgiera w Łodzi, będą przechodziły wstępne badania w specjalnym namiocie przekształconym w mobilną izbę przyjęć. W miniony weekend rozstawili go przed placówką strażacy.

Szpital im. Rydygiera zwiększa bezpieczeństwo przyszłych mam i noworodków, które przychodzą na świat w placówce przy ul. Sterlinga. Przed wejściem do izby przyjęć stanął namiot, gdzie od tego tygodnia pacjentki będą miały mierzoną temperaturę oraz robiony szczegółowy wywiad epidemiologiczny . W razie konieczności zmierzone będzie też ciśnienie krwi oraz zbadana zostanie saturacja. Po tej wstępnej diagnozie pacjentka trafi już do docelowej izby przyjęć w budynku szpitala. T, przyszłe mamy będą miały robione m.in. KTG oraz inne badania, które przechodzą pacjentki przed porodem.
Zaś w razie podejrzenia zakażenia koronawirusem pacjentka trafi do izolatki, gdzie będzie mogła mieć już zrobiony test.
Namiot jest wyposażony nie tylko w nagrzewnicę, ale też agregat prądotwórczy. Personel, który będzie tam przyjmował pacjentki zabezpieczony będzie w fartuchy ochronne, maseczki czy rękawiczki.