KORONAWIRUS. Przedsiębiorcy z „Pietryny” wyręczają rząd. Przekazali tysiące rękawiczek dla służb

2020-03-31 14:29 DK
Łódź, Piotrkowska
Autor: Flickr/Adam Jones

Blisko 4 tysiące jednorazowych rękawiczek i kilkadziesiąt maseczek ochronnych przekazali dziś (31.03) przedstawicielom służb mundurowych w Łodzi przedsiębiorcy z ulicy Piotrkowskiej.

Od kilku dni mieszkańcy Łodzi udzielają pomocy tym, którzy pracują w specyficznych warunkach pandemii koronawirusa. Teraz dołączyli do nich właściciele firm usługowych – przede wszystkim salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu - działających przy popularnej „Pietrynie”. Ich działalność biznesowa została zawieszona, więc rękawiczki i maseczki są im w tej chwili nie potrzebne. A dzięki ich pomocy zyskają policjanci i strażnicy miejscy, którzy nadzorują osoby przebywające na kwarantannie i rozwożą posiłki do szpitali.
- Przedsiębiorcy z ul. Piotrkowskiej po raz kolejny wykazali się solidarnością i wielkim sercem, wspierając ofiarowanymi środkami pracę funkcjonariuszy i tym samym zagrzewając ich do pracy. Takie gesty, szczególnie w momencie kiedy sami nie znajdują się w najlepszej sytuacji, są bardzo budujące – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.
Łódzkie Centrum Wydarzeń nadal prowadzi zbiórkę środków ochronnych, które będzie dystrybuować w zależności od pojawiającego się zapotrzebowania. Firmy bądź osoby prywatne zainteresowane przekazaniem maseczek, środków dezynfekcji lub rękawiczek jednorazowych mogą dostarczyć wskazane produkty osobiście na dyżurkę Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi (od str. placu Komuny Paryskiej) lub przesłać info na mail: biuro@lcw.lodz.pl w celu umówienia odbioru.