Koronawirus w Łodzi. Jest komunikat Wojewody Łódzkiego [AKTUALIZACJA]

2020-02-27 12:46 BE
Koronawirus w Koszalinie? Są pierwsze wyniki
Autor: Shutterstock Koronawirus w Koszalinie? Są pierwsze wyniki

25-letnia łodzianka zarażona koronawirusem. Miały to potwierdzić testy. Kobieta przebywa w szpitalu Biegańskiego w Łodzi. Wojewoda Łódzki wydał w tej sprawie oświadczenie.

KORONAWIRUS w Łodzi? Łódzkie służby ALARMUJĄ ws. ZAKAŻENIA! [PILNE]

Jak podaje Express Ilustrowany, test miał potwierdzić, że 25-letnia łodzianka zarażona jest koronawirusem. Kobieta wróciła z miesięcznej podróży do Tajlandii. Jak czytamy, już tam źle się czuła, m.in. miała silne duszności i z tego powodu brała antybiotyki.

25-latka wróciła do Polski w minioną sobotę (22 lutego). Z warszawskiego lotniska do Łodzi przyjechała pociągiem. Następnie zgłosiła się do szpitala im. Biegańskiego.

Tam zrobiono jej test, który - jak wynika z nieoficjalnych informacji - wyszedł pozytywny.

To jednak nie koniec. 25-latce zrobiono kolejne badania, trwa oczekiwanie na wyniki. Na te jednak trzeba będzie poczekać, bo próbki zostały wysłane do laboratorium w Warszawie.

Jej stan oceniany jest przez lekarzy na ogólnie dobry.

Czy można zrezygnować z wycieczki przez koronawirusa? ZWROT pieniędzy

Teraz inspekcja sanitarna próbuje ustalić, z iloma osobami kobieta miała kontakt, ponieważ niewykluczone, że będą musieli zostać poddani badaniom czy też kwarantannie.

13:00

Pierwszy test zrobiony łodziance był pozytywny. Pełne wyniki badań 25-latki będą jednak znane dopiero po przebadaniu próbek, które zostały wysłane do laboratorium w stolicy.

- U pacjentki, która wróciła z Tajlandii zbadane zostały 3 geny na obecność wirusa, z czego 1 wyszedł pozytywnie, a 2 negatywnie. W tej chwili próbki są w drodze do Warszawy, gdzie wynik zostanie ostatecznie potwierdzony - podaje Radio Łódź.

12:50 Wojewoda Łódzki wydał w tej sprawie oświadczenie:

Kategorycznie stwierdzamy, że w tej chwili nie ma zdiagnozowanego przypadku wystąpienia koronawirusa w województwie łódzkim, zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia.

Komunikaty podawane przez media opierają się na niepełnych i nierzetelnych informacjach.

Do zdiagnozowania tej choroby należy przeprowadzić niezbędne badania.

Wszyscy pacjenci podejrzewani o zakażenie koronawirusem znajdują się pod obserwacją służb medycznych i sanitarnych.

12:30 Ministerstwo Zdrowia nie potwierdza, aby u pacjentki z Łodzi stwierdzono zarażenie koronawirusem.

11:55

11: 50

Podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu senator Artur Dunin potwierdza, że ma informację o potwierdzonym przypadku koronawirusa w Łodzi od przewodniczącego komisji zdrowia łódzkiego magistratu, Sebastiana Bohuszewicza.

11:20

Rzecznik szpitala im. Biegańskiego odmawia komentarza i odsyła do wojewody. Ten natomiast, jak się dowiedzieliśmy, przebywa na urlopie. Telefon jego zastępcy nie odpowiada.

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.