Koronawirus: W woj. łódzkim ZMARŁO kolejnych 7 osób [SZCZEGÓŁY]

2020-05-23 10:29 BE
Koronawirus w Wolicy. Nie żyje pacjentka szpitala! Wielkopolska z prawie 150 zgonami!
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś (23 maja) o godz. 10:00 o 219 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń oraz o ośmiu kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19, wśród których 7 pacjentów to mieszkańcy województwa łódzkiego.

Nowe potwierdzone testami laboratoryjnymi zakażenia, o których informuje ministerstwo zdrowia dotyczą województw: śląskiego (162), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (12), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), małopolskiego (3), lubuskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

Koronawirus. W województwie łódzkim zmarło już 58 osób

Niestety, są również informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa w regionie łódzkim. W porannym raporcie MZ jest ich aż 7.

To: dwaj mężczyźni z powiatu opoczyńskiego w wieku 63 i 64 lata, którzy hospitalizowani byli w szpitalu w Zgierzu; 87-letnia kobieta z powiatu zgierskiego, która hospitalizowana była w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi; 78-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu; 82-letnia mieszkanka z powiatu zgierskiego leczona w szpitalu w Zgierzu oraz 74-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta, którzy przebywali w szpitalu w Bełchatowie, oboje pochodzą z powiatu bełchatowskiego.

Przypomnijmy, trudna sytuacja jest w szpitalu im. Jonschera w Łodzi, gdzie koronawirusa wykryto na jednym z oddziałów. Testy potwierdziły kilkadziesiąt przypadków zakażenia wśród personelu i pacjentów [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Na ten moment w województwie łódzkim łącznie odnotowano do tej pory 1316 zakażeń, w tym 58 zmarło.

Kwarantanną objętych jest 2199 osób, a nadzorem epidemiologicznym: 724.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 20 838, w tym 990 nie żyje.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Dezynfekcja Wąchocka w walce z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.