Łódź: 25 tysięcy kary od inspekcji sanitarnej jednego dnia!

2020-04-09 9:35 BE
Tak policja walczy z koronawirusem
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Tak policja walczy z koronawirusem

Tylko jednego dnia Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi wydał trzy decyzje nakładające kary finansowe dla osób nieprzestrzegających nowych obostrzeń, w tym zasad poddania się kwarantannie. Kary opiewają na kwotę 25 000 złotych.

Łódzcy policjanci, już od kilku tygodni systematycznie odwiedzają osoby, które objęte zostały obowiązkiem kwarantanny. Stróże prawa, przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności sprawdzają, jak realizowany jest ten wymóg w praktyce. Niestety, ciągle zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, co ma swoje odzwierciedlenie w nakładanych karach.

ZOBACZ: Skacze ci ciśnienie? Wirus to wykorzysta

6 kwietnia 2020 roku Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi wydał trzy decyzje nakładające kary finansowe dla osób nieprzestrzegających nowych obostrzeń, w tym zasad poddania się kwarantannie.

- Sankcjami tymi objętych zostało trzech mężczyzn, którzy w sposób rażący naruszyli obowiązujące przepisy i nie zastosowali się do wymogu pozostania w domu, bądź zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z zaleceniami służb. Popełnione naruszenia polegały na bezzasadnym oddalaniu się z miejsca zamieszkania, prowadzeniu prac porządkowych na terenie ogólnodostępnym, bądź otwarcia obiektu użyteczności publicznej pomimo zakazu - opisuje policja.

Łączna wysokość kar nałożonych przez inspektora sanitarnego opiewa na kwotę 25 000 złotych.

Policjanci apelują! Pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń, jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju. Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem.

SPRAWDŹ: Gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny?

Nie przestrzeganie zasad kwarantanny narazić nas może na poważne konsekwencje, również finansowe.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

​Łamanie zasad kwarantanny, jazda na rolkach... Sypią się mandaty

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.