Łódź: Manufaktura udostępniła swoje billboardy. Lekarze dziękują łodzianom

2020-04-03 11:22 BE
Łódź: Manufaktura udostępniła swoje billboardy. Lekarze dziękują łodzianom
Autor: mat. prasowe /Manufaktura

Kilkadziesiąt billboardów i citylightów z podziękowaniami od łódzkich lekarzy i pielęgniarek zawisło na początku kwietnia w całej Łodzi. Nośniki udostępniła medykom Manufaktura.

„Lekarze i pielęgniarki z Łódzkiego dziękują lokalnym firmom i restauratorom. Przeszyjemy to razem!” – billboardy o takiej treści można zobaczyć w całej Łodzi. „Przeszyjemy to razem” z jednej strony jest grą słów odnoszącą się do hasła „Przeżyjemy to razem”, a z drugiej nawiązuje do społecznej akcji szycia maseczek ochronnych dla szpitali.

W imieniu lekarzy podziękowanie wystosowała Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi. - Polacy są narodem, który w sytuacji zagrożenia potrafi się zjednoczyć. Widać to na przykładach w historii, widać to dziś. Wspólne działanie w obliczu walki z epidemią jest niezmiernie ważne. W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy ogrom pomocy i wsparcie z wielu źródeł: od firm, instytucji, osób prywatnych. To naprawdę wspaniałe, że dzięki Manufakturze możemy jako społeczność lekarska tak szeroko podziękować za zaangażowanie i bardzo konkretne działania na rzecz ochrony zdrowia. Łodzianie egzamin z człowieczeństwa zdali na szóstkę! – wyznaje Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

W imieniu pielęgniarek wystąpił z kolei region łódzki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

ZOBACZ TEŻ: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Zaangażowanie i konieczność wspólnego działania podkreśla też Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury. – Manufaktura jest nie tylko przestrzenią handlowo-rozrywkową. Od początku realizujemy też misję społeczną. Rynek jest przestrzenią upublicznioną, organizujemy tu ważne, lokalne wydarzenia, prowadzimy szerokie działania z obszaru CSR. Wiedzieliśmy, że w tak ważnym momencie, chcemy w wyraźny sposób okazać wsparcie pracownikom ochrony zdrowia. Te billboardy to jest nasze podziękowanie za trud i ogrom pracy włożony w walkę z epidemią - mówi.

Ponadto najemcy Manufaktury z dużym zaangażowaniem też włączyli się w pomoc medykom. W ramach akcji #nadchodząposiłki, dostarczają ciepłe obiady lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, diagnostom i innym pracownikom ochrony zdrowia, na co dzień walczącym z koronawirusem.

SPRAWDŹ: Gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny?

W akcję pomocy włączyła się także pralnia EBS, która szyje maseczki oraz oferuje darmowe pranie odzieży służbowej ratowników medycznych.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

KoronawirusRaport: Łódź 02.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.