Łódź: Pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem zdrowi! Wychodzą ze szpitala. Co mówią?

2020-03-25 8:23 mj-s
Łódź: Pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem zdrowi! Wychodzą ze szpitala. Co mówią?
Autor: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego Łódź: Pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem zdrowi! Wychodzą ze szpitala. Co mówią?

Łódź. We wtorek, 24 marca pierwsi pacjenci zakażeni wirusem COVID-19, po blisko 2-tygodniowym leczeniu opuścili szpital zakaźny. Jak podaje Radio Łódź, które rozmawiało z 33-letnim mężczyzną, jego samopoczucie jest dobre, a pacjent dziękuje lekarzom za wyleczenie i chwali opiekę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego.

Mężczyzna do tej lecznicy trafił blisko dwa tygodnie temu, 12 marca. 33-latek był drugim, „łódzkim” zdiagnozowanym przypadkiem z zakażeniem koronawirusem. Szczęśliwie wirus dał u pacjenta w miarę łagodne symptomy, jak sam to określił choroba przypominała przeziębienie.

- To było raczej takie większe przeziębienie. Głęboki kaszel, który może nie był takim typowym kaszlem i gorączka, której dawno nie miałem. Natomiast nie było to nic ponad takie silniejsze infekcje grypopodobne. Sama hospitalizacja i opieka były na bardzo wysokim poziomie. Trzeba bardzo podziękować tym ludziom, którzy tam pracują, bo robią kawał świetnej roboty, żeby to wszystko miało "ręce i nogi" i, żeby szybko to opanować – mówił na antenie Radia Łódź

33-latek wyjaśnił, że uprawnienie go do wyjścia ze szpitala niezbędnym było uzyskanie DWÓCH negatywnych testów na obecność COVID-19. Zdrowy pacjent zdradził też, że lecznicę tego samego dnia opuściła również pacjentka, u której jako pierwszej w Łódzkiem wykryto zarażenie koronawirusem. 

Według ostatnich danych Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi na terenie regionu zakażonych koronawirusem było 129 osób. Hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia jest z kolei 51 osób. Na kwarantannie przebywa 5 tys. 208 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest 3 tys. 15 osób.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Łodzi. Od dziś puste ulice, możesz też zobaczyć żołnierzy. Rząd wprowadza surowe restrykcje!

Koronaporadnik cz.4 Czy papier toaletowy można mrozić?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.