Łódź: Rodzina zastępcza potrzebuje mebli dla dwóch dziewczynek. Pomożecie?

2020-02-13 9:45 BE
Rodzina zastępcza potrzebuje mebli dla dwóch dziewczynek. Pomożecie?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. congerdesign

Ich rodzice mają problem z nałogiem narkotykowym, dlatego już dwukrotnie trafiały do pogotowia opiekuńczego. Z tej traumy wyrwała je rodzina zastępcza. Aby było im u nich jak w domu, dziewczynki potrzebują mebli do swojego pokoju.

Jeden z pokoi w mieszkaniu w wyremontowanej kamienicy, gdzie mieszka rodzina zastępcza, do której trafiły dzieci, był dotychczas nieużywany. To właśnie on będzie służył dziewczynkom, które już się cieszą na myśl o tym, jak będzie wyglądał po umeblowaniu. Obie są w wieku wczesnoszkolnym, są bardzo twórcze, lubią malować i pięknie śpiewają.

- Postarajmy się więc trochę pomóc i zmienić fantazje w rzeczywistość - apeluje do łodzian magistrat. - Żeby tak się stało, rodzina potrzebuje wsparcia ze strony ludzi dobrej woli. Sprawa jest pilna. Pokój stoi całkowicie pusty, a rodziny nie stać w tym momencie na całkowite jego urządzenie, bo opiekuje się ona jeszcze dwojgiem dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem - opisuje miasto.

Potrzebne jest łóżko piętrowe z materacami i pościelą, biurko z krzesłem, komoda i szafa albo cały zestaw meblowy. Taki, o jakim marzą małe siostrzyczki, czyli kolorowy i piękny.

Jeśli chcesz podarować meble, pisz poprzez Fb do strony Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo do Karoliny Tatarzyńskiej na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl.