Jeden z urzędników otrzymał 21 tysięcy złotych. Jak to możliwe?

2019-12-03 12:45 BE
Pieniądze, banknoty
Autor: Pixabay

Urzędnicy, którzy nie wykorzystali swoich urlopów wypoczynkowych otrzymują ekwiwalent. W tym roku rekordzistą jest wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, który zainkasował z tego tytułu ponad 21 tysięcy złotych.

Krzysztof Piątkowski wiceprezydentem Łodzi był od 2010 roku. Stanowisko przestał piastować, kiedy zdobył mandat poselski. 12 listopada 2019 złożył ślubowanie. Jak podaje Express Ilustrowany, odchodząc z Urzędu Miasta Łodzi, pozostało mu aż 51 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego, za co zainkasował ponad 21,5 tysiąca złotych ekwiwalentu. To w tym roku rekordowa suma.

Tomasz Trela, który również zdobył w tym roku mandat poselski, wykorzystał urlop jeszcze przed zaprzysiężeniem. Z informacji podanych przez Express Ilustrowany wynika, że obecne władze Łodzi biorą urlopy na bieżąco: prezydent Hannie Zdanowskiej zostało 7 dni urlopu, wiceprezydentowi Adamowi Wieczorkowi - 11 dni, a wiceprezydentowi Wojciechowi Rosickiemu - 2.

W poprzednich latach, po odwołaniu prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, rekordzistą, który zainkasował z tytułu niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego aż 53 tysiące złotych był w-ce prezydent Włodzimierz Tomaszewski.