Łoś na autostradzie A1 STARANOWAŁ 3 samochody! Są RANNI

2019-09-18 9:23 BE
Łoś na autostradzie A1
Autor: Policja /KWP Łódź

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem łosia doszło na A1 pod Kutnem. Zwierzę wtargnęło na autostradę wprost pod jadące pojazdy. Doszło do zderzenia z trzema samochodami. Ranne zostały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (17 września) około godz. 6:00 rano na autostradzie A1 pod Kutnem na jezdnię wbiegł łoś. - Zwierzę spowodowało niemałe zamieszanie, gdyż zderzyło się z trzema pojazdami. Najpierw łoś wpadł pod koła samochodu jadącego w kierunku Łodzi, po czym przebiegł przez barierę oddzielającą pasy ruchu i zderzył się z dwoma innymi pojazdami jadącymi w kierunku Gdańska - opisuje policja.

Wypadek na A1
Autor: Policja /KWP Łódź

W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały ranne, z czego dwie osoby karetką przetransportowano do szpitala w Kutnie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

CZYTAJ: Złodziej ukradł samochód. Był tak pijany, że w nim zasnął

Policja apeluje!

Policjanci apelują o ostrożność na wszystkich drogach – nawet na autostradach. Po zmierzchu i o poranku dzikie zwierzęta często pojawiają się w pobliżu dróg. Kolizja z takim zwierzęciem może być niebezpieczna. Łosie są szczególnie niebezpieczne z uwagi na swoją budowę anatomiczną. Są wysokie i ciężkie. Uderzając w łosia samochód osobowy zazwyczaj wbija się pod jego brzuch podcinając jego nogi, a tułów wpada do kabiny przez przednią szybę. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego.