Mieszkańcy Nowosolnej wzięli sprawy w swoje ręce! Zorganizowali PATROL OBYWATELSKI

2020-01-25 18:38 K Baryga
Jak zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem? Sprawdź, jak to zrobić
Autor: Policja Domy lub mieszkania stanowią łakomy kąsek dla złodziei.

Włamania, tajemniczy ​obserwatorzy i "obce" w tym rejonie samochody. Mieszkańcy Nowosolnej w Łodzi powołali Obywatelski Patrol, który strzeże osiedla w nocy. To reakcja na nieproszonych gości i próby włamań.

Sposób na złodziei? Mieszkańcy Nowosolnej w Łodzi stworzyli obywatelski patrol, który nadzoruje osiedle w godzinach nocnych. Wszystko za sprawą licznych włamań i podejrzanych osób kręcących się przy posesjach. - Jesteśmy zmuszeni działać na własną rękę, boimy się. Po naszym osiedlu kręcą się podejrzane samochody, obserwują nasze domy. Umawiamy się codziennie i jeździmy aż do rana - mówi jedna z pomysłodawców akcji. Reporterka Eski wybrała się na taki patrol razem z mieszkańcami. Strażnicy tej zmiany opowiedzieli jej jak to wygląda. - Objeżdżamy każdą ulicę po kilka razy, robimy to swoimi prywatnymi samochodami. Wpadliśmy na pomysł, żeby rozdać ulotki i ostrzec przed kilkoma osobami, a przede wszystkim podać numery rejestracyjne, którymi się poruszają. Niestety, wielu naszych sąsiadów nie dopuszcza myśli, że może się tutaj coś złego dziać. Zaczną się martwić dopiero wtedy jak ich okradną - mówią. 

Komenda Miejska w Łodzi zapewnia, że ten teren jest objęty dodatkowymi patrolami. Jak powiedział reporterce radia Eska Marcin Fiedukowicz - rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Łodzi - w tej sytuacji działa efekt śnieżnej kuli. Mieszkańcy wzajemnie się nakręcają. Tworzy się niepotrzebna panika. Czujność mieszkańców jest wskazana, ale jeśli dojdzie do złapania sprawcy czy podejrzanego obserwatora, trzeba współpracować z policją, a nie działać na własną rękę. My robimy wszystko, żeby ten teren był bezpieczny. Wyznaczamy dodatkowe patrole, którymi dysponujemy. 

Rada osiedla podjęła decyzje o spotkaniu, które ma ułatwić współpracę policji z mieszkańcami. 29 stycznia, na Nowosolnej mieszkańcy będą mogli zgłaszać wszystkie niepokojące sytuacje.