NARAŻALI własne dzieci wioząc je PO PIJANEMU. Grozi im do 5 lat ZA KRATKAMI

2020-01-15 8:48 BE
NARAŻALI własne dzieci wioząc je PO PIJANEMU. Grozi im do 5 lat ZA KRATKAMI
Autor: Policja /KWP Łódź

Dwoje pijanych rodziców wiozących swoje dzieci zatrzymała w ostatnim czasie na łódzkich drogach policja. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia.

Do jednego z zatrzymań doszło w miniony poniedziałek (13 stycznia) w rejonie ulicy Marmurowej, podczas akcji "Trzeźwy poranek". Przed godz. 7 rano polichanci zatrzymali do kontroli kierującego vw passatem. 32-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. W aucie przewoził 8-letniego syna. Dziecko i auto przekazano żonie. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

To nie jedyny w ostatnich dniach przykład nieodpowiedzialności rodzicielskiej. Kilka dni wcześniej, około godziny 17, na ulicy Nawrot policjanci zatrzymali forda focusa, którym kierowała 34-letnia kobieta. Wyczuwalna od niej była wyraźna woń alkoholu. Badanie wykazało w jej organizmie około 2 promile. W takim stanie przewoziła 2-letniego syna. Ona również odpowie karnie za swoje zachowanie.

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez osobę, na której ciąży szczególny obowiązek opieki grozi kara do 5 lat za kratkami.