Polacy kupili tropikalny LAS W KOLUMBII! Nie uwierzysz, co tam powstanie!

2019-08-25 8:31 mt
Polacy kupili tropikalny LAS W KOLUMBII! Nie uwierzysz, co tam powstanie!
Autor: pixabay.com/HOLIET

Nieprawdopodobna historia! Polacy kupili... tropikalny las w Kolumbii! I to nie skrawek, a olbrzymi fragment – ok. 30 hektarów. Co tam powstanie?

Tropikalny las kupiła fundacja Biodiversitatis. Za 30 hektarów miała zapłacić około 200 tys. złotych. Po co Polakom kolumbijska dżungla? Odpowiedź może Was zaskoczyć!

Tak, to prawda, stało się! Po miesiącach zabiegów – kupujemy planowany obszar w Kolumbii, by założyć tam rezerwat i stację badawczą! – przyznali w sieci przedstawicie Biodiversitatis.

Egzotyczny las ma się stać terenem badawczym dla naukowców, m.in. polskich badaczy z Uniwersytetu Łódzkiego. W dżungli powstanie baza, która pozwoli na prowadzenie obserwacji i badań.

Fundacja zajmuje się m.in. badaniem... storczyków! Jej naukowcy odkryli już kilka nowych gatunków tych roślin. „Własny” las w dżungli ma pozwolić na zwiększenie intensywności i zasięgu działań naukowców.

„Polski” las w Kolumbii znajduje się w Dolinie Sibundoy w północnych Andach, w południowej części kraju. Fundacja Biodiversitatis już zapowiedziała zbiórkę pieniędzy na utworzenie tam rezerwatu przyrody i polskiej stacji badawczej.