Policjanci w akcji! W użyciu helikopter, sprzęt noktowizyjny i termowizyjny oraz nawigacja [ZDJĘCIA]

2020-02-21 14:40 BE

W miniony czwartek (20 lutego) policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi dostali niezły wycisk. Od wczesnych godzin porannych do późna szkolili się z działań pościgowych za osobami niebezpiecznymi i uzbrojonymi. Ćwiczenia były widowiskowe, zobaczcie zdjęcia!

Tego typu ćwiczenia organizowane są cyklicznie od lat, we współpracy z żołnierzami 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej, a od niedawna także z instruktorami 91 Batalionu Lekkiej Piechoty ze Zgierza wchodzącego w skład Wojsk Obrony Terytorialnej.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi rozpoczęli szkolenie w lasach kilka kilometrów na zachód Inowłodza wczesnym rankiem. Zadaniem było złapanie groźnych, uzbrojonych przestępców. W role uciekinierów wcielili się żołnierze - uczestnicy kursu SERE na poziomie B dla polskiego personelu wojskowego planowanego do udziału w misjach stabilizacyjnych poza granicami kraju.

W szkoleniu wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy, a do ćwiczeń wykorzystano znajdujący się na wyposażeniu policji sprzęt noktowizyjny i termowizyjny oraz komputery z modułami mapowymi i sprzęt nawigacyjny.

W szkoleniu brała udział także kadra dowódcza Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, dla której był to doskonały czas na zapoznanie się z nowym podejściem do prowadzenia działań pościgowych oraz możliwościami organizacyjnymi i sprzętowymi łódzkiej policji.

Oprócz wspomnianych policjantów w grupie uczestników szkolenia nie zabrakło przedstawicieli Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi, którzy
jako obserwatorzy przyglądali się działaniom podejmowanym przez policjantów i „terytorialsów”. - Pozwoli to na wypracowanie przyszłych płaszczyzn współpracy. Szczególnego w aspekcie podpisanego niedawno przez Policję i Wojska Obrony Terytorialnej porozumienia w dziedzinie wzajemnego wsparcia w realnych działaniach i szkoleniach - czytamy na stronie KWP Łódź.

Policjant na piechotę złapał motorowerzystę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.