POŚCIG za DILERAMI narkotykowymi ulicami Łodzi. Zderzenie z autobusem MPK i policyjne strzały

2019-11-20 8:19 BE
POŚCIG za DILERAMI narkotykowymi ulicami Łodzi. Zderzenie z autobusem MPK i policyjne strzały
Autor: Policja

Wielki pościg ulicami Łodzi i sceny jak z filmu sensacyjnego. W miniony wtorek (19 listopada) nieoznakowany policyjny samochód jechał za fordem, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Doszło do zderzenia z autobusem MPK. Padły też strzały.

Policyjna akcja miała miejsce przed godz. 10.00. Nieoznakowany policyjny samochód jechał za fordem, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W okolicach skrzyżowania ulic Milionowej i Tatrzańskiej funkcjonariusze podeszli do samochodu podejrzanych. Gdy chcieli ich zatrzymać, ci gwałtownie zaczęli uciekać.

- Kierujący ruszył w stronę policjantów, próbując potrącić jednego z nich., następnie odbijając ponowił tę próbę w stosunku do drugiego funkcjonariusza. Jeden z policjantów wykonał czynności służbowe z użyciem broni służbowej oddając dwa strzały ostrzegawcze - mówi Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Podejrzani jednak nie zatrzymali się i kiedy pojazd uciekinierów znajdował się na al. Rydza-Śmigłego doszło do kolizji z autobusem miejskim linii 75.

- Na szczęście żadnemu z pasażerów autobusu nic się nie stało. Kierujący i jego pasażer kontynuowali dalej swoją ucieczkę w kierunku ogródków działkowych przy ul. Milionowej. Funkcjonariusze pobiegli za nimi - opisuje Fiedukowicz.

Obecnie w rejonie al. Śmigłego-Rydza i ul. Milionowej miałą miejsce policyjna obława.​ Jak podaje Express Ilustrowany, do godz. 15 nikogo nie udało się zatrzymać.

Kiedy wzywać pogotowie. SPRAWDŹ!