Poważny wypadek na A1. Zderzyły się TRZY tiry!

2019-11-08 14:10 Redakcja
Wypadek tirów na A1
Autor: Policja/KWP Łódź

Do niebezpiecznego wypadku doszło na autostradzie A-1 na wysokości m. Wodzinek w gminie Tuszyn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dafem, podczas omijania, zderzył się z dwoma nieprawidłowo zaparkowanymi na pasie awaryjnym zestawami pojazdów. Kierowca dafa został przewieziony do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Droga była całkowicie zablokowana przez całą noc.

Do wypadku doszło w miniony czwartek (7 listopada). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 48-letni kierowca dafa wraz z naczepą, podczas omijania nieprawidłowo zaparkowanych na pasie awaryjnym dwóch zestawów ciężarowych, nie zachował bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami. W wyniku czego daf uderzył w zaparkowany ciągnik wraz z naczepą, którym kierował 60-latek, po czym uderzył w kolejny zaparkowany na tym pasie ciągnik z naczepą, którym kierował 43-latek. Kierowca dafa został przewieziony do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu służby pracowały całą noc a utrudnienia w ruchu trwały do rana. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie.

Tej samej nocy po godzinie 4:00 na drodze A-1 w kierunku Katowic przed zjazdem na S-8 na wysokości m. Romanów 64 – letni kierowca samochodu ciężarowego renault nie zachował ostrożności na drodze i uderzył w bariery energochłonne i na nich zawisł. Kierujący był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Kierowca został ukarany mandatem.