Remonty ulic w Łodzi. SPRAWDŹ ZMIANY w organizacji ruchu od przyszłego tygodnia!

2019-11-08 11:13 BE
Remonty
Autor: Grzegorz Mnich /archiwum

Po długim weekendzie pojawi się sporo zmian na budowie ronda na Tomaszowskiej, oraz wykonane zostaną prace na skrzyżowaniu Rzgowska / Kurczaki. Ponadto drogowcy rozpoczną prace na Zarzewskiej. Sprawdźcie szczegóły.

Ul. Tomaszowska/Jędrzejowska

U zbiegu ul. Tomaszowskiej z Jędrzejowską budowane jest rondo do obsługi terenów przemysłowych na Jędrzejowie. Prace są na ukończeniu. Pozostał do wykonania ostatni wlot nowego skrzyżowania. Aby je wykonać konieczne jest zajęcie części drogi. Podczas prac, ruch odbywać się będzie wahadłowo przez rondo. Każdy z wlotów na skrzyżowaniu będzie miał osobną fazę do przejazdu.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w nocy z 10 na 11 listopada i zakończą się w kolejnym tygodniu. Jadąc Tomaszowską od centrum będziemy mogli pojechać na rondzie we wszystkich kierunkach, natomiast jadąc od Wiskitna nie będzie możliwości skrętu w Jędrzejowską na zachód, pozostałe kierunki będą drożne. Większe zmiany pojawią się na wyjeździe z Jędrzejowskiej od strony Feliksina.

Tutaj będzie nakaz skrętu w prawo w ul. Tomaszowskiej w stronę Dąbrowy. Ewentualny przejazd z Jędrzejowskiej w stronę Wiskitna będzie możliwy poprzez zawrócenie na rondzie Zakrzewskiego. Podczas tych prac autobusy linii 92B jadące na Stróża nie będą wykonywały wjazdu na ul. Jędrzejowską pod BSH i pojadą prosto Tomaszowską jak linia 92A.

Zmiany w organizacji
Autor: mat. prasowe

Ul. Rzgowska/Kurczaki/Strażacka

W dniach 14 – 17 listopada wymieniona zostanie nawierzchnia na ul. Kurczaki i ul. Strażackiej przy skrzyżowaniu z ul. Rzgowską. Ulica Kurczaki od wysokości przejścia dla pieszych przy krańcówce tramwajowej do ul. Rzgowskiej będzie zamknięta dla ruchu. Również w całości zamknięta będzie ul. Strażacka od Królewskiej do Rzgowskiej. Prace rozpoczną się po godz. 20 14 listopada (czwartek) i potrwają do niedzieli. Podczas tych prac zmienioną trasą kursować będą autobusy linii 52, 63 i 75.

Linia 52 z pętli Komorniki pojedzie ulicami Kurczaki, Sternfelda i św. Wojciecha do Rzgowskiej.

Linia 63 z Broniewskiego / Kilińskiego dojedzie bez zmian do skrzyżowania Rzgowska / Strażacka, a dalej pojedzie ulicami Rzgowską, Kosynierów Gdyńskich i Łazowskiego do Kongresowej, gdzie wróci na trasę.

Linia 75 kursować będzie w tych dniach prosto ul. Rzgowską, a nie św. Wojciecha, Sternfelda i Kurczaki.

Ul. Zarzewska

12 listopada rozpoczną się prace na ul. Zarzewskiej. Remont drogi realizowany jest w ramach programu Plan dla osiedli. W pierwszym etapie, który zakończy się jeszcze w tym roku, wykonany zostanie remont chodników i budowa miejsc postojowych na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Praskiej. Podczas tych prac ul. Zarzewska będzie jednokierunkowa od Kilińskiego w stronę Górniaka.