Remonty w Łodzi. Sprawdź, jakie zmiany czekają Cię już od weekendu!

2020-02-14 13:42 BE
Remonty w Łodzi
Autor: archiwum UMŁ

Zarząd Dróg i Transportu informuje o utrudnieniach i zmianach związanych z remontami na łódzkich ulicach.

W najbliższych dniach pojawią się zmiany na Rewolucji 1905 r., przebudowie ul. Rokicińskiej i na skrzyżowaniu Politechniki/ Obywatelska. Oto szczegóły:

• Od poniedziałku 17 lutego rozpoczną się prace na kolejnym etapie rewitalizacji ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r. Tym razem drogowcy rozpoczną prace na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Kilińskiego. Zajęty będzie prawy pas jezdni, a ruch odbywać się będzie lewym pasem. Na remontowanym odcinku od ul. Zachodniej do ul. Piotrkowskiej prace przesuną się bliżej ulicy Piotrkowskiej i kilka metrów dalej przeniesiony zostanie przystanek autobusowy.

• Na przebudowie ul. Rokicińskiej prace wkroczą w skrzyżowanie z ul. Wieńcową, gdzie pojawi się dodatkowe zwężenie drogi.

• W weekend MPK-Łódź prowadzić będzie kolejny etap wymiany nawierzchni na skrzyżowaniu al. Politechniki z ul. Obywatelską. Prace prowadzone są przy częściowym zamknięciu jezdni, ale bez utrudnień w przejeździe. Aby naprawić nawierzchnię, wykorzystywany jest okres, gdy nie kursują tramwaje.