Ulewne deszcze sieją w Łodzi spustoszenie, ale nie w Fabryce Sztuki. ZOBACZCIE, jak radzą sobie tam z żywiołem! [WIDEO]

2019-09-12 16:11 KEPI
Zapora
Autor: KEPI

Im ulewa niestraszna. Fabrykę Sztuki w Łodzi przed zalaniem chroni specjalna zapora. Jej zamontowanie trwa zaledwie kilka minut.

Kilkanaście minut gwałtownej burzy i intensywnego deszczu, które przeszły nad Łodzią w miniony poniedziałek spowodowały w mieście poważne straty. Zalało m.in szpital Kopernika, woda wdarła się od strony podjazdu karetek przy ul. Sanockiej i podpłynęła przez cały korytarz aż pod salę operacyjną i do pomieszczeń z tomografem.

Oddział trzeba było zamknąć, usuwanie skutków ulewy trwało cała noc. Szpital jest zagrożony kolejnym zalaniem i nikt nie wie jak sobie z tym poradzić. Może warto skorzystać z doświadczeń łódzkiej Fabryki Sztuki?

Teren przy Tymienieckiego leży poniżej poziomu jezdni i nie raz ucierpieli tam z powodu deszczu. Wyciągnęli jednak wnioski i gdy są intensywne opady zabezpieczają się zaporą, którą umieszczają na bramie wjazdowej. Okazało się, że to zabezpieczenie jest skuteczne. Podczas ulewy na Tymienieckiego tworzy się rozlewisko, ale na podwórko, mimo, że jest tam spory spadek deszczówka nie wpływa. Dzięki zaporze zabytkowe, ceglane budynki są bezpieczne.

CZYTAJ: Łódź: RODZĄCA kobieta znalazła się w samym centrum NAWAŁNICY

Zamontowanie zapory trwa kilka minut, a jej koszt to około 20 tysięcy złotych.

Zobaczcie, jak szybko można postawić tamę, która chroni przed żywiołem. Z Marcinem Pajchertem z Fabryki Sztuki rozmawiała Ela Piotrowska: