UWAGA KIEROWCY! Na drogach jest dziś bardzo niebezpiecznie. IMGW ostrzega

2020-01-25 13:00 PT
Uwaga kierowcy! IMGW ostrzega przed MARZNĄCYMI OPADAMI!
Autor: Pixabay.com IMGW ostrzega przed MARZNĄCYMI OPADAMI! Kierowcy, uważajcie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla obszaru kilku województw. W sobotę (25 stycznia), ze względu marznące opady, nietrudno o kolizję czy wypadek. Przy obecnych warunkach pogodowych kierowcy powinni zachować na drodze szczególną ostrożność.

Obowiązujący alert dotyczy województw łódzkiego, lubelskiego, a także części Mazowsza i Wielkopolski. Ostrzeżeniem objęte są też południowe krańce województwa lubuskiego i okolice Kielc. - Obserwuje się i nadal prognozuje miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W Łódzkiem "temperatura powietrza i gruntu wynosi od -1 do 1 stopnia Celsjusza".

O czym mówi ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - informują meteorolodzy.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Prawdopodobieństwo wystąpienia groźnego zjawiska oszacowano na 80 procent.