Zatrzymano ZBOCZEŃCA z Łęczycy. 33-latek działał w kominiarce. To, co ROBIŁ DZIECIOM jest obrzydliwe

2019-12-05 11:07 Redakcja
Zatrzymano ZBOCZEŃCA z Łęczycy. 33-latek działał w kominiarce. To, co ROBIŁ DZIECOM jest obrzydliwe
Autor: pixabay.com fot. Alexas_Fotos /CC0

Do 3 lat za kratkami grozi mężczyźnie, który grasował w Łęczycy i masturbował się przed dziećmi. 33-latek podejrzany jest o dwa takie przestępstwa. We wtorek (3 grudnia) wpadł w policyjną zasadzkę.

Policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o dwóch przestępstwach na tle seksualnym, których sprawca miał dokonać na terenie Łęczycy. - Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznany mężczyzna w celu zaspokojenia seksualnego prezentował małoletnim poniżej 15 roku życia inne czynności seksualne. Pierwszego przestępstwa dokonał pod koniec października, a kolejnego w połowie listopada - opisuje komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Śledczy dysponowali jedynie opisem ubioru, gdyż sprawca działał w czapce zrobionej na wzór kominiarki.Traktując tę sprawę priorytetowo, kryminalni sprawdzali wszelkie informacje, aby ustalić i zatrzymać mężczyznę.

Udało się to 3 grudnia, kiedy mężczyzna powrócił na miejsce przestępstwa. - Wpadł w przygotowaną zasadzkę, a zdradziła go czapka-kominiarka. Dzięki determinacji śledczych tym razem nikt nie ucierpiał - podaje policja.

Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Następnego dnia usłyszał dwa zarzuty dotyczące prezentowania małoletnim poniżej 15 roku życia czynności seksualnych. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Podejrzany nie był wcześniej notowany za przestępstwa. Prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 33-latka.