zimowe pływanie na Łotwie

Autor: Ola Bednarek

Zimowa pływaczka z Łodzi Ola Bednarek znów bezkonkurencyjna

2019-11-14 15:30

Studentka Politechniki Łódzkiej Ola Bednarek, specjalizująca się w zimowym pływaniu, odniosła kolejny sukces. W Pucharze Świata na Łotwie zdobyła 4 złote medale i jeden srebrny.

Ola Bednarek zdobyła złote medale w kategorii Open na dystansie 25, 50 oraz 100 m stylem klasycznym. Wywalczyła też złoty krążek na 50 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 25 m stylem dowolnym. - Jestem bardzo zadowolona, bo widzę wyraźny progres w porównaniu ze startami w poprzednim sezonie.

W zawodach na Łotwie wzięło udział 230 pływaków z 21 krajów. - Tym razem woda była niemal ciepła, bo temperatura wynosiła 6,5 stopnia Celsjusza – uśmiecha się Ola. - Zwykle jest to jednak poniżej 5 stopni.

W styczniu Ola wystartuje w zimowym Pucharze Świata w Chinach. Planuje również pokonanie wpław Kanału La Manche. Przypomnijmy, że jako druga Polka opłynęła nowojorską wyspę Manhattan, pokonując dystans 46,5 km. Jako pierwsza Polka przepłynęła też 34-kilometrowy kanał Catalina u wybrzeża Stanów Zjednoczonych.