15-LATEK UCIEKAŁ MOTOCYKLEM przed policją! Pędził 100 km/h

2019-08-20 22:12 mt
15-LATEK UCIEKAŁ MOTOCYKLEM przed policją! Pędził 100 km/h
Autor: zdj. ilustr., KWP Lublin

Policyjny pościg za... 15-latkiem na motocyklu. Nastolatek pędził prawie 100 km/h godzinę. Nie chciał się poddać, bo bał się konsekwencji.

Wszystko wydarzyło się w sobotni wieczór na Lubelszczyźnie. Policjanci prowadzili akcję kontroli prędkości w Aleksandrowie (pow. biłgorajski), zauważyli motocykl, który jechał zdecydowanie za szybko.

Jak zarejestrował policyjny radar, kierujący motocyklem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 46 km/h. Natychmiast wydali polecenie kierującemu do zatrzymania się tarczą. Ten jednak to zlekceważył i rozpoczął ucieczkę – relacjonują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Motocyklista zaczął uciekać, a mundurowi ruszyli w pościg. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Zrobił to dopiero po przejechaniu ponad kilometra, gdy jazda jednośladem okazała się niemożliwa.

Motocyklem kierował 15-letni mieszkaniec gminy Aleksandrów. Jak tłumaczył policjantom - „uciekał, bo się przestraszył”. Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.