Niezwykłe zwierzęta w Lublinie! Rekin, stado owiec i... krowa szkocka! ZOOPARK [AUDIO]

2019-10-08 10:31
ZOOPARK 2019 w Lublinie. Wystawa pełna niezwykłości. Zobacz zdjęcia!
Autor: Krzysztof Radzki CrissArt Photography ZOOPARK 2019 w Lublinie. Wystawa pełna niezwykłości. Zobacz zdjęcia!

Alpaki, papugi, lemury, pająki, węże, kameleony, krowy, osły czy też prawdziwy rekin! Takie zwierzęta będzie można zobaczyć w Lublinie. I to już w najbliższy weekend!

Zbliża się kolejna edycja ZOOPARK-u. Tym razem nowością będzie strefa akwarystyki. Będzie można także poczuć się jak w górach. A to za sprawą pokazu wypasania owiec.

– Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i super spędzi czas – mówi Katarzyna Nieradka z Targów Lublin. – Ta edycja zapowiada się wyjątkowo, mamy mnóstwo gwiazd, które pojawią się u nas pierwszy raz: jeżozwierz, skunksy, rekin czy krowa szkocka. W tym roku będzie bardzo bogata strefa akwarystyczna. Prawie 300 m2 ekspozycji akwariów słonowodnych i słodkowodnych. Mnóstwo ryb i właśnie nasza gwiazda: rekin. Może nie największych rozmiarów, tak żeby było bezpiecznie, natomiast takiego okazu jeszcze nie mieliśmy.

Wizyta w takim ZOOPARK-u może okazać się świetną okazją do spędzenia dnia w rodzinnym gronie. – My zawsze podkreślamy, że wystawa i targi zoologiczne służą też edukacji, nie tylko prezentacji zwierzaków – dodaje Nieradka. – Można porozmawiać z hodowcami, dowiedzieć się jak dbać o własne zwierzątko, czy jak się przygotować, jeżeli chcemy powiększyć grono domowników o czworonoga, gryzonia czy innego pupila. Mamy też zajęcia edukacyjne o tematyce leśnej. Wystąpią też soliści Teatru Muzycznego w Lublinie.

ZOOPARK to z jednej strony zwierzęta egzotyczne, a z drugiej te domowe. Będą bowiem psiaki z fasonem i kociaki z pazurem. Nie zabraknie pokazów kotów i psów rasowych, a także tresury tych drugich. Nowością będzie... pokaz wypasania owiec. Na specjalnie przygotowanej powierzchni pies pasterski samodzielnie będzie musiał zaopiekować się stadem i zapanować nad nim.

Nowością będzie też krowa szkocka – mówi Nieradka. – Myślę, że podyktuje ona trendy fryzjerskie na najbliższy sezon. My ją nazywamy tak pieszczotliwie krową z grzywką, ponieważ ta krowa ma bardzo długą sierść, która zachodzi jej na oczka i stąd jej nietypowa fryzura. Wcześniej jej u nas nie było i gwarantujemy, że skradnie serca miłośników zwierząt.

Poza nowościami będą też zwierzęta, które można było już wcześniej spotkać na ZOOPARK-u. To między innymi strefa terrarystyki: gekony, agamy, kameleony, węże, żółwie, pająki ptaszniki, na czele z goliatem, czyli największym ptasznikiem występującym na świecie. Poza tym zwierzaki zagrodowe: kozy, owce, lamy, alpaki. Zobaczyć będzie też można małpki, lemury, surykatki, ostronos, wiewiórki trójbarwne czy emu australijskie. A do tego mnóstwo ptaków: papug, kanarków i wiele innych.

Jesienna edycja Lubelskiej Wystawy i Targów Zoologicznych ZOOPARK odbędzie się już 12 i 13 października. Zwierzaki można będzie spotkać na Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Posłuchaj rozmowy Olki Mazur z Radia Eska: