ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE dzikie zwierzęta. Policja apeluje o ostrożność [AUDIO]

2019-09-16 10:36 Agnieszka Niećko
ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE dzikie zwierzęta. Policja apeluje o ostrożność
Autor: pixabay.com/12019

Uwaga kierowcy! Dzikie zwierzęta coraz częściej wbiegają pod koła. Mundurowi radzą, by uważać i podpowiadają, jak uniknąć tragedii na drodze.

Prawdopodobieństwo wypadku zwiększa się wiosną i jesienią, wtedy zwierzęta częściej wychodzą z lasu. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność!

Co jeszcze możemy zrobić? – Zachować wzmożoną czujność i jechać znacznie wolniej, niż moglibyśmy w tym momencie drogę pokonać. Myślę, że nie ma takiej złotej rady, jak uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Zawsze jest to sytuacja trudna – przyznaje kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

W każdym przypadku zderzenia powinniśmy zadzwonić na policję. Należy pamiętać, że po wypadku pozostawione na drodze ciało zwierzęcia staje się zagrożeniem dla innych kierowców.

– Jest to duży błąd kierowców, kiedy widzą nagle przed sobą zwierzę na jezdni. Początkowo hamują, a kiedy widzą, że nie zdążą, postanawiają zjechać na drugi pas, nie upewniając się, czy ktoś jedzie z naprzeciwka, czy ktoś jest za nami – dodaje Fijołek.

Często próba uniknięcia zderzenia ze zwierzęciem, powoduje uderzenie pojazdu w drzewo. Gdy dzikie zwierze pojawi się w mieście czy na obszarze zabudowanym – powinniśmy powiadomić mundurowych i unikać z nim kontaktu. Przestraszone pędzi przed siebie nie patrząc na przeszkody.​

Więcej na temat wypadków z udziałem dzikich zwierząt w rozmowie Agnieszki Niećko z Andrzejem Fijołkiem z KWP w Lublinie