Dlaczego biją dzwony? Lubelskie: 25.03.2020 w południe biją dzwony. Przez koronawirusa!

2020-03-25 12:00 mt
Dlaczego biją dzwony? Lubelskie: 25.03.2020 w południe biją dzwony. Przez koronawirusa!
Autor: pixabay.com/bogitw

Dlaczego biją dzwony? Dźwięk dzwonów słychać z kościołów w całej Polsce, także w Lubelskiem. 25.03.2020 w południe biją dzwony. Tak zadecydował przewodniczący episkopatu. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która zbiera śmiertelne żniwo także w Polsce.

Dlaczego biją dzwony? Wszystko przez koronawirusa! Lubelskie: 25.03.2020 w południe biją dzwony we wszystkich katedrach i kościołach. Zadecydował o tym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zrzeszającej biskupów Kościoła katolickiego.

Biskupi wzywają księży i wiernych do wspólnej modlitwy w intencji zdrowia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli właśnie dziś, 25 marca, o godz. 12.00. We wszystkich kościołach w Polsce księża odmawiająAnioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i trzy razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z apelem Ojca Świętego Franciszka

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Jednocześnie Jego Eminencja ksiądz kardynał Angelo Bagnasco przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) prosi, aby tego dnia odmówić również poniższą modlitwę.

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.

Wszystkich pasterzy i wiernych zapewniam o mojej duchowej łączności i modlitwie,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

KoronawirusRaport: Lublin 25.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.