Lublin: REWOLUCJA na szpitalnych oddziałach. Zmiany ograniczą GIGANTYCZNE DŁUGI? [AUDIO]

2020-01-13 14:41 Agnieszka Niećko
Lublin: REWOLUCJA na szpitalnych oddziałach. Zmiany ograniczą GIGANTYCZNE DŁUGI?
Autor: pixabay.com/Free-Photos

W Lublinie szykuje się niemała rewolucja na szpitalnych oddziałach. Część z nich może zostać przeniesiona do innych placówek. Wszystko po to, by ograniczyć gigantyczne długi, które są największym problemem lubelskich lecznic. Czy to się uda? I co to oznacza dla pacjentów?

Do NFZ trafił już projekt przeniesienia niektórych oddziałów między szpitalami w Lublinie. Program „Lubelskiej pełnoprofilowej ochrony zdrowia” ma, przede wszystkim, pomóc szpitalom wyjść z zadłużenia.

Czekamy teraz na zielone światło, wtedy opinie wydadzą konsultanci. Dokument trafił od Narodowego Funduszu Zdrowia z prośba o opinię w zakresie zdiagnozowanych i proponowanych w określonym terminie jednoimiennych oddziałów. Dlaczego? Samorząd Województwa Lubelskiego nie chce, żeby na tych działaniach stracić chociaż złotówkę – mów Piotr Matej, dyrektor departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim.

Lekarze już niedługo będą mogli pracować w jednym, a nie kilku miejscach.

Teraz Narodowy Fundusz Zdrowia spojrzy i określi, czy te działania zabezpieczają jego plan zakupu świadczeń dla pacjentów. Jeżeli będzie odpowiedź pozytywna. wtedy mamy możliwość poinformowania personelu i pacjentów, gdzie będą udzielane takie świadczenia – dodaje Matej.

Do NFZ trafił już projekt przeniesienie niektórych oddziałów między szpitalami w Lublinie. Więcej mówi Piotr Matej z Urzędu Marszałkowskiego. Posłucha