Działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego wydłużone! Dzięki ładnej pogodzie [AUDIO]

2019-10-21 12:52 Jacek Werner
Lubelski Rower Miejski
Autor: Biuro Prasowe Lubelskiego Ratusza

Lubelscy cykliści, zwłaszcza ci, którzy nie posiadają własnego roweru, mają powody do radości. Funkcjonowanie lubelskiego roweru publicznego zostało wydłużone do końca listopada.

- W tej decyzji pomogła oczywiście pogoda i od niej ściśle uzależnione jest dalsze działanie systemu w tym roku, gdy warunki się pogorszą to wypożyczenia zakończymy wcześniej - mówi Grzegorz Jędrek z lubelskiego Ratusza.

Statystyki wypożyczeń są imponujące. Od początku działania systemu, czyli od jesieni 2014 roku, rowery wypożyczone były 3 miliony razy, a suma czasu wszystkich przejazdów to ponad 100 lat.

Od 2016 roku Lubelski Rower Miejski to także system aglomeracyjny. Część stacji znajduje się bowiem w Świdniku. Łącznie mieszkańcy tych dwóch miast mają do dyspozycji 98 stacji i 961 rowerów.

Przed nami ostatni sezon publicznych jednośladów w obecnej odsłonie. Wraz z końcem grudnia kończy się bowiem umowa z aktualnym operatorem. Kolejna może przewidywać zmiany w jego funkcjonowaniu takie jak np. możliwość wypożyczenia i oddania roweru w dowolnym miejscu (jak ma to choćby miejsce w przypadku elektrycznych hulajnóg, czy samochodów współdzielonych).

Więcej o ostatnich tygodniach działania systemu w rozmowie reoprtera Radia ESKA Jacka Wernera. Posłuchaj: