Lublin: Filmowa gratka w CSK! „Błąd systemu” oraz „Szybcy i śnieżni” [AUDIO]

2020-01-23 13:21 Bartłomiej Ważny
Lublin: Filmowa gratka w CSK! „Błąd systemu” oraz „Szybcy i śnieżni”. Powrót kina [AUDIO]
Autor: pixabay.com/jozefbabij

Dobre wieści dla lubelskich kinomaniaków. Regularne seansy wracają do Centrum Spotkania Kultur. Jeszcze w styczniu do obejrzenia są dwa tytuły: dramat „Błąd systemu” oraz animacja dla dzieci „Szybcy i śnieżni”. Posłuchajcie i zobaczcie!

Planując wolny czas w Lublinie od teraz pamiętajcie, że w każdy weekend (ale nie tylko) będzie mieli szanse zobaczyć ambitne i nierzadko zaskakujące produkcje filmowe. Jeszcze w styczniu czekają nas seanse z dwoma tytułami.

O styczniowych seansach w CSK w Lublinie opowiada Monika Stolat:

„Błąd systemu” możecie zobaczyć 24, 25 i 26 stycznia, a film „Szybcy i śnieżni” 31 stycznia oraz 1 i 2 lutego.

„Błąd systemu” – dramat / Niemcy / 2019

Benni ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia.

Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

„Szybcy i śnieżni” – animacja, komedia, familijny, przygodowy / Kanada / 2018

Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie.

Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu.

Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

Wszystkie seanse odbywają się w kinie Centrum Spotkania Kultur, harmonogram i szczegóły znajdziecie na stronie i facebookowym profilu CSK.