Chcesz przełamać barierę językową i porozmawiać po angielsku? Zajrzyj na UMCS! [AUDIO]

2019-11-19 12:48 Bartłomiej Ważny
Chcesz przełamać barierę językową i porozmawiać po angielsku? Zajrzyj na UMCS!
Autor: pixabay.com/Free-Photos

Hakuna Matata na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej! Nie chodzi o seans z Królem Lwem, a o integracyjne spotkania w międzynarodowym towarzystwie. W języku suahili „hakuna-matata” znaczy bowiem „nie martw się, bądź szczęśliwy”.

Studenci zagraniczni spotkają się z polskimi, będzie to dobra okazja do poćwiczenia języka angielskiego. Uczestnicy poznają też inne kultury, będą mieli okazję spróbować potraw z innych stron świata czy przyswojenia nowych umiejętności interpersonalnych oraz językowych. – Będą to spotkania prowadzone w języku angielskim, mają za zadanie integrację studentów – wyjaśnia w rozmowie z Radiem ESKA Lublin Ellen Chkhitadze, organizatorka wydarzenia. – Dla polskojęzycznych studentów będzie to okazja do przećwiczenia swojego języka angielskiego, ale także zapoznania się z kulturą i tradycjami innych krajów i narodowości.

Studenci zagraniczni z kolei wzmocnią swoją integrację z Polakami. Na pomysł inicjatywy wpadli sami studenci z zagranicy, a pomocy udzieliła kadra Centrum Promocji UMCS. Spotkania odbywają się w nowo otwartej stołówce UMCS „Trójce”, przy przy ul. Langiewicza 16. Pierwsze – już w czwartek (21 listopada) między 19.00 a 20.30. Wstęp jest wolny.

Harmonogram spotkań

21.11.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Kick Start (Na dobry początek…)
Dzień integracyjny, podczas którego zebrani zapoznają się z ideą projektu oraz tematyką kolejnych spotkań. Wydarzenie ma na celu przełamanie lodów pomiędzy uczestnikami i umożliwienie im bliższego poznania się w trakcie rozmaitych zabaw i gier.

28.11.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Childhood (Powrót do dzieciństwa)
Spotkanie będzie odwoływać się do beztroskich lat młodości. Studenci porównają między sobą czasy swojego dzieciństwa, a także opowiedzą, za czym najbardziej tęsknią. Skonfrontują również okres swoich najmłodszych lat z obecnym pokoleniem dzieci.

5.12.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Food Festival (Międzynarodowa uczta)
Będzie to okazja do spróbowania i porównania smaków z różnych części świata. Uczestnicy przyniosą przygotowane przez siebie potrawy, charakterystyczne dla krajów ich pochodzenia. Studenci wezmę również udział w grach opartych na tematyce jedzenia.

12.12.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Christmas Party (Świąteczne spotkanie)
Studenci będą przygotowywać się do celebrowanie Świąt. Planowane jest wspólne dekorowanie choinki oraz śpiewanie świątecznych piosenek. Będzie to czas integracji oraz radości w magicznej atmosferze zbliżających się Świąt.

Organizatorka „Hakuna Matata” na UMCS - Ellen Chkhitadze:

16.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Face The Challange (Podejmij wyzwanie)
Szansa na poznanie przez uczestników ich mocnych stron, a także tych cech, które muszą jeszcze rozwinąć. Studenci dowiedzą się, jak można stawiać czoła wyzwaniom oraz w jaki sposób wyciągać wnioski z porażek. Planowane są zabawy oraz różne wyzwania.

23.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Talent Night (Wieczór talentów)
Dzień, w którym studenci pokażą swoje rozmaite talenty – śpiew, taniec, rysunek itd. Uczestnicy wezmą także udział w konkursie z nagrodami. Spotkanie ma na celu zachęcenie ich do odkrywania i rozwijania swoich potencjałów.

30.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Fashion Show/Music Show
Ostatnie spotkanie podsumowujące cały projekt. Będzie miało charakter uroczystej gali, podczas której zostaną rozdane gadżety dla najaktywniejszych uczestników.