Jak będzie wyglądać okolica pętli na ul. Wojciechowskiej? [AUDIO]

2019-10-21 12:56 Bartłomiej Ważny
Rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. okolicy pętli autobusowej na ul. Wojciechowskiej
Autor: Urząd Miasta Lublin Rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. okolicy pętli autobusowej na ul. Wojciechowskiej

Okolice pętli autobusowej na ulicy Wojciechowskiej w Lublinie mają być bardziej przyjazne dla mieszkańców. Tak zakłada projekt w ramach Zielonego Budżetu. Jak zmienić ma się tamto miejsce?

Zdecydują o tym sami mieszkańcy, bo rozpoczęły się właśnie konsultacje społeczne, które potrwają do końca roku. Jest już jednak projekt zmian.
- Założenie jest takie, aby przy pętli powstało miejsce aktywnego wypoczynku - wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna, z lubelskiego Ratusza. - Będzie tam skwer, na którym uporządkowana zostanie zieleń, wykonane zostaną też dodatkowe nasadzenia. To z pewnością podniesie atrakcyjność tego miejsca i pozwoli stworzyć przestrzeń która umili oczekiwanie na autobus w okolicy.

To jednak dopiero propozycja, bo mieszkańcy mogą się jeszcze sami wypowiedzieć w tym temacie. Konsultacje społeczne potrwają do końca roku. W międzyczasie zaplanowano spotkanie badawcze. Odbędzie się ono 22 listopada, o godz. 17.30 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Sławin 20. Mieszkańcy mogą wyrażać także swoje zdanie, wysyłając opinie na piśmie lub przez internet.

Szczegóły są na stronie Lublin.eu/konsultacje

Olga Mazurek-Podleśna, z lubelskiego Ratusza - o zmianach, które czekają pętlę autobusową na ul. Wojciechowskiej: