Puławy: Nie żyje 88-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Dramatyczne dane

2020-04-06 18:11 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: LG / archiwum se.pl

Puławy: Nie żyje 88-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Dramatyczne dane z Polski! W całym kraju trwa walka z epidemią koronawirusa. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 zgonach przez COVID-19. Po południu dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci 88-latka leczonego w Puławach. Bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce wzrósł do 107!

Puławy: Nie żyje 88-letni mężczyzna zakażony koronawirusem!

212 nowych przypadków i dziewięć kolejnych ofiar śmiertelnych! W poniedziałkowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane z frontu walki z koronawirusem w Polsce.

Mamy 212 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem – podaje resort zdrowia.

Puławy: Nie żyje 88-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. To siódma ofiara epidemii na Lubelszczyźnie.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 88-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących. Ponadto informuję, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie nie jest upoważniona do udzielania innych, szczegółowych informacji o pacjencie – przekazała Magdalena Smolińska-Kornas z WSSE w Lublinie.

Śmierć pacjenta z Puław to nie jedyna dziś tragiczna wiadomość z frontu walki z koronawirusem. 6 kwietnia, odnotowano 13 zgonów z powodu COVID-19. O dziewięciu z nich poinformowano w poniedziałkowe popołudnie. Oprócz 88-latka leczonego w Puławach są to: 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie bilans z kraju to 4413 zakażeń i 107 ofiar śmiertelnych COVID-19.

Zobacz też: „Nagle przyszła wiadomość...” Raport z pandemii we Włoszech

Na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 181 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym siedem osób zmarłych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego. – Mamy jeden nowy przypadek zakażenia. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – dodaje.

Super Raport 6 IV (Haidar, Czarnecki)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.