Koronawirus. Gdzie zgłosić się z objawami w Lublinie? Oddziały zakaźne w Lubelskiem [ADRESY]

2020-02-27 7:42 mt
Koronawirus
Autor: AP

Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia przypominają o procedurach w przypadku podejrzenia koronawirusa! Gdzie zgłosić się z objawami w Lublinie? Oto lista oddziałów zakaźnych w Lubelskiem. To one są w stanie udzielić pomocy zarażonym koronawirusem SARS-CoV-2.

Główny Inspektorat Sanitarny i służby epidemiologiczne przypominają osobom wracającym m.in. z północnych Włoch czy innych państw dotkniętych koronawirusem SARS-CoV-2 o podstawowych procedurach bezpieczeństwa! Gdzie zgłosić się z objawami w Lublinie? Publikujemy listę szpitalnych oddziałów zakaźnych w woj. lubelskim.

Zgodnie z wytycznymi GIS i ministerstwa, pacjenci, którzy wracają m.in. z północnych Włoch (tam rozprzestrzenia się koronawirus) powinni obserwować swój stan zdrowia, a w razie wystąpienia niepokojących objawów skontaktować się telefonicznie z sanepidem lub zgłosić się do szpitala z oddziałem zakaźnym.

Koronawirus na Lubelszczyźnie? Lista oddziałów zakaźnych w woj. lubelskim

W woj. lubelskim najwięcej szpitali z oddziałami zakaźnymi jest w Lublinie. Funkcjonują też w Biłgoraju, Chełmie, Łukowie, Puławach, Tomaszowie Lubelskim i Białej Podlaskiej. Ich listę, adresy i najważniejsze informacje publikujemy poniżej.

- Biłgoraj: Arion szpitale (sp. z o.o.)., Oddział Zakaźny – ul. Pojaska 5 w Biłgoraju.
- Lublin: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, Oddział i Klinika Chorób Zakaźnych – ul. Staszica 16 w Lublinie.
- Lublin: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, Oddział Chorób Zakaźnych Dziecięcych – ul. Biernackiego 9 w Lublinie.
- Chełm: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny – ul. Szpitalna 53b / paw. B w Chełmie.
- Łuków: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny – ul. dra Andrzeja Rogalińskiego 3 w Łukowie.
- Puławy: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny dla Dorosłych i Oddział Obserwacyjno-Zakaźny dla Dzieci – ul. Bema 1 w Puławach.
- Tomaszów Lubelski: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny dla Dorosłych i Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Dziecięcy – Aleje Grunwaldzkie 1 w Tomaszowie Lubelskim.
- Biała Podlaska: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny – ul. Terebelska 57-65 w Białej Podlaskiej.

Chińska policja pokazuje jak zatrzymać zakażonego na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.