Koronawirus. Lublin: Na tej uczelni powstaje sprzęt dla lekarzy i ratowników. Drukują w 3D

2020-03-30 12:24 mt
Koronawirus. Lublin: Na tej uczelni powstaje sprzęt dla lekarzy i ratowników. Drukują go w 3D
Autor: WSEI Lublin

W czasie epidemii uczelnie świecą pustkami, ale na WSEI Lublin trwa praca. Drukują tam przyłbice dla lekarzy czy ratowników. Sprzęt powstaje na drukarkach 3D. W dobie koronawirusa materiały ochronne dla medyków są na wagę złota. Te wydrukowane w WSEI wkrótce mają trafić do szpitali.

Koronawirus atakuje w całej Polsce, także w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Na pierwszej linii walki z epidemią są lekarze, ratownicy i pielęgniarki. Wciąż brakuje materiałów ochronnych, więc wolontariusze szyją maseczki, a jedna z lubelskich uczelni... drukuje przyłbice w 3D.

Sprzęt w laboratoriach Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji stałby teraz nieużywany, bo studenci w czasie epidemii nie mają zajęć na uczelni. WSEI postanowiła więc wykorzystać swoje drukarki w słusznym celu.

Od kilku dni drukujemy na nich przyłbice ochronne dla personelu medycznego. Wydrukowanie jednej przyłbicy trwa około dwóch godzin, jednak staramy się poprawić naszą technologię i zejść z tym czasem do półtorej godziny – wyjaśnia w rozmowie z Radiem ESKA Lublin dr inż. Robert Pietrzyk, dziekan Wydziału Transportu i Informatyki WSEI.

Pierwsza tura przyłbic wydrukowanych w 3D ma już wkrótce trafić do lubelskich szpitali. Uczelnia deklaruje jednak, że to nie koniec, a produkcja sprzętu ochronnego dla medyków będzie trwała tak długo, jak będzie to potrzebne.

Czytaj też:

Miała tylko 32 lata, zabił ją koronawirus. TRAGICZNE doniesienia z Łańcuta. Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus: jakie przedmioty powinniśmy dezynfekować?

Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.