Koronawirus na Lubelszczyźnie? Trwają badania. Co z pacjentami? [AKTUALIZACJA]

2020-03-02 9:20 mt
Koronawirus: epidemia w Polsce
Autor: Shutterstock

Coraz więcej osób z podejrzeniem koronawirusa na Lubelszczyźnie! Dziewięć osób jest izolowanych na szpitalnych oddziałach zakaźnych w regionie. Trwają badania, czekamy na ich wyniki. Ponad 100 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

AKTUALIZACJA: Najnowsze wiadomości o podejrzeniach koronawirusa w Lublinie: Koronawirus w Lublinie? Są kolejne wyniki testów! WAŻNY KOMUNIKAT szpitala.

AKTUALIZACJA, 2 marca 2020

Kolejne wyniki testów na koronawirusa napływają do szpitali na Lubelszczyźnie, gdzie izolowani są pacjenci z niepokojącymi objawami. Badania potwierdzają, że groźnego wirusa z Chin nie ma w woj. lubelskim.

Testy wykluczyły koronawirusa u trzech z pięciu pacjentów izolowanych w SPSK nr 1 w Lublinie. Wyniki dwóch kolejnych powinny pojawić się na początku tygodnia. Wynik negatywny przyniosły też badania trzech pacjentów izolowanych w Puławach.

Według piątkowych danych sanepidu na Lubelszczyźnie nadzorem epidemiologicznym objętych było ponad 150 osób.

AKTUALIZACJA, godz. 15.00 – Lubelskie: Dziewięć osób na oddziałach zakaźnych

Na Lubelszczyźnie dziewięć osób jest izolowanych na szpitalnych oddziałach chorób zakaźnych: cztery w Lublinie, trzy w Puławach i dwie w Tomaszowie Lubelskim – informuje sanepid. U części pacjentów testy potwierdziły zarażenie wirusem grypy, co może wykluczać zarażenie wirusem SARS-CoV-2.

Przypomnijmy: trwają badania wszystkich pacjentów. U dwóch, którzy w tym tygodniu trafili do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK nr 1 w Lublinie badania realizowane przez NIZP-PZH w Warszawie, wykluczyły zarażenie wirusem z Chin.

AKTUALIZACJA, godz. 13.30 – Lublin: Ratownicy w kombinezonach „przechwycili” kierowcę TIR-a!

Jest kolejne podejrzenie zarażenia koronawirusem w Lublinie. To kierowca TIR-a, który wrócił z Włoch. Ratownicy medyczni w specjalnych kombinezonach ochronnych „przechwycili go” w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, przy ul. Moritza – informuje Dziennik Wschodni.

To już dziewiąta osoba hospitalizowana na Lubelszczyźnie i diagnozowana w kierunki koronawirusa. U dwóch pierwszych pacjentów, którzy trafili do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK nr 1 w Lublinie w tym tygodniu, testy wykluczyły zarażenie wirusem z Chin. Czekamy na wyniki kolejnych pacjentów z regionu.

AKTUALIZACJA, godz. 8.00

Już osiem osób jest izolowanych na szpitalnych oddziałach chorób zakaźnych w woj. lubelskim. Mają niepokojące objawy i niedawno wróciły z Włoch. Lekarze pobrali od nich próbki do badań, które zostały wysłane do analizy. Testy wykażą czy to koronawirus z Chin.

Tymczasem poznaliśmy wyniki badań dwóch pacjentów, którzy w tym tygodniu trafili pod opiekę Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK nr 1 w Lublinie z podejrzeniem koronawirusa. Testy wykonane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny wykluczyły zakażenie groźnym wirusem z Chin, czyli SARS-CoV-2.

Wcześniej informowaliśmy:

Z dwóch do siedmiu wzrosła liczba osób hospitalizowanych i diagnozowanych w kierunku koronawirusa na Lubelszczyźnie – informuje Kurier Lubelski. Wyniki dwóch pierwszych nie są jeszcze znane. Niewykluczone, że poznamy je jeszcze w czwartek.

Na szpitalne oddziały chorób zakaźnych trafiają kolejne osoby, to w sumie już siedmiu pacjentów! To osoby, które wróciły niedawno z Włoch i mają objawy infekcji dróg oddechowych – informuje sanepid.

Osiem osób objętych jest kwarantanną domową, a 139 nadzorem epidemiologicznym ze strony sanepidu – wylicza Kurier Lubelski. Pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiają do szpitali w całej Polsce. Próbki ich badań są wysyłane do laboratoriów na specjalistyczne testy.

Więcej o aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce w naszej relacji na żywo.

Koronawirus we Włoszech. Już kilkanaście ofiar śmiertelnych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.