Krakowskie Przedmieście będzie zamknięte dla ruchu! Piesi i rowerzyści zamiast samochodów

2019-09-12 9:10 Jacek Werner
Krakowskie Przedmieście będzie zamknięte dla ruchu! Piesi i rowerzyści zamiast samochodów
Autor: pixabay.com/Pexels

Ul. Krótka zamieni się w centrum nisko-emisyjnych środków transportu, a z Krakowskiego Przedmieścia znikną samochody osobowe. To wszystko czeka na mieszkańców Lublina w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wydarzenie jest okazją do promocji środków transportu innych niż własne auto. W tym roku bierze w nim udział 2200 miast z całej Europy, a hasło brzmi „Chodź z nami!”.

– W weekend (21-22.09) na Krakowskim Przedmieściu zamknięty będzie jeden pas ruchu na odcinku między Wieniawską a Ewangelicką, natomiast ul. Krótka będzie przestrzenią dla pieszych – mówi Arkadiusz Niezgoda, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w Lublinie. – Chcemy w ten sposób zbadać, jaki będzie to miało wpływ na pozostałe ulice – dodaje.

W akcje włącza sie też Zarząd Transportu Miejskiego z kampanią skierowaną do kierowców. – Chcemy, poprzez naklejki na autobusach i trolejbusach, przypomnieć kierowcom o obowiązku umożliwienia włączenia się do ruchu pojazdom, gdy wyjeżdżają z zatoki przystankowej – dodaje Grzegorz Malec, dyrektor ZTM w Lublinie.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpoczyna się 16 września. Natomiast w niedzielę 22.09 na wszystkich kierowców czekają darmowe przejazdy komunikacja miejską. Wystarczy, że pokażą kontrolerom dowód rejestracyjny swojego pojazdu.

Trolejbusy doczekają się też wyjątkowej dekoracji wnętrza. Odpowiadać za to będzie akcja „Bombardowanie Włóczką”. Szczegółowy program znajdziecie na stronie lublin.eu.