Lubartów: Materiały wybuchowe w mieszkaniu 38-latka. EWAKUACJA budynku! [ZDJĘCIA]

2020-02-12 15:31 mt
Lubartów: Materiały wybuchowe w mieszkaniu 38-latka. EWAKUACJA budynku!
Autor: KWP Lublin

Materiały wybuchowe w mieszkaniu 38-latka z Lubartowa na Lubelszczyźnie. W domu miał też zapalniki i materiały potrzebne do ich wytwarzania! Służby ewakuowały mieszkańców bloku. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia.

Materiały wybuchowe w mieszkaniu 38-latka z Lubartowa. Służby ewakuowały mieszkańców! Teraz sprawdzają, skąd je wziął i co zamierzał z nimi zrobić. Grozi mu osiem lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowe popołudnie, gdy policjanci weszli do jednego z mieszkań w Lubartowie. – U 38-latka funkcjonariusze znaleźli materiały wybuchowe samodziałowe oraz zapalniki samodziałowe. Mężczyzna przyznał się, że materiały stanowią jego własność – informują lubartowscy policjanci.

Na miejsce został wezwany oddział minersko-pirotechniczny SPKP z Lublina. W akcji wzięli też udział strażacy i ratownicy medyczni. Służby musiały ewakuować mieszkańców budynku. Chodziło o zapewnienie im bezpieczeństwa podczas wywożenia materiałów wybuchowych.

38-latek został zatrzymany. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności.