Lubelska Liga Gier Miejskich zagości na Jarmarku Jagiellońskim. Można się jeszcze zgłosić!

2019-08-13 15:12 Monika Kowalewicz
mat. ilustracyjny
Autor: frolicsomepl, pixabay.com

Trzeba będzie wykazać się wiedzą, sprytem, być może nawet zręcznością i pomysłowością. Przed nami druga odsłona z cyklu Lubelskiej Ligii Gier Miejskich. Tym razem zmagania towarzyszyć będą kolejnej edycji Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie!

W programie Jarmarku jak zawsze dużo rzemiosła, warsztaty kulturalne i artystyczne występy. Na nudę nie powinni też narzekać lubelscy pasjonaci gier miejskich. Wśród zadań pojawią się nowości, chociaż na uczestników czekają też wyzwania podobne do tych z pierwszej edycji, która odbyła się podczas Carnavalu Sztukmistrzów.

– Były rebusy i krzyżówki, trzeba było też zrobić sobie zdjęcie według konkretnych wytycznych. Przy zdjęciu zostajemy, ale wprowadzamy także zupełnie nową formę. Przewidzieliśmy też strefę animacji dla najmłodszych, wirtualne rozrywki oraz trampoliny – wylicza Jakub Gęca, współorganizator wydarzenia.

W grze może wziąć udział 100 drużyn – w każdej od jednego do czterech członków. Wydarzenie skierowane jest do osób w każdym wieku.

– Pierwszą grę przygotowywaliśmy przez miesiąc. Teraz zmieniliśmy kilka szczegółów, więc powinno pójść sprawniej. Nawiążemy do rzeczy związanych z miastem np. legend – mówi Kamila Gad, współorganizatorka.

Gra Miejska odbędzie się w najbliższą sobotę. O godz. 13.30 przy Centrum Kultury w Lublinie ruszy wydawanie pakietów startowych, pierwsza drużyna wystartuje o godz. 15.00.

Szczegóły dotyczące zapisów są na facebookowym profilu Lubelskiej Ligii Gier Miejskich. Są tam też informacje dotyczące kolejnych zbliżających się wydarzeń.