Lublin: Kiedyś skatepark, wkrótce blokowisko. DUŻE ZMIANY na Bronowicach [AUDIO]

2020-01-16 13:48 mt / ZS (Radio ESKA)
Lublin: Kiedyś skatepark, wkrótce blokowisko. DUŻE ZMIANY na Bronowicach [AUDIO]
Autor: pixabay.com/ste92k

Duże zmiany na Bronowicach w Lublinie. Kiedyś był tu skatepark, a wkrótce stanie blokowisko. Trwa wyburzanie pustostanu przy Drodze Męczenników Majdanka, który stał się „domem” dla młodych miłośników deskorolek.

Wkrótce zmieni się krajobraz lubelskiej dzielnicy Bronowice. Z mapy znika charakterystyczny pustostan, niebawem będą tu bloki. Chodzi o budynek przy Drodze Męczenników Majdanka, gdzie osiem lat temu młodzi mieszkańcy miasta stworzyli skatepark 1st Floor.

Miejsce stworzyli sami miłośnicy deskorolek, organizując się i budując rampy i przeszkody. Po kilku latach działania, jesienią 2018 roku, skatepark ogłosił koniec działalności. Miało to związek z planami inwestycyjnymi w tym miejscu. Te zaczęły być właśnie realizowane.

Co powstanie w miejscu pustostanu i dawnego skateparku? To wie Zbigniew Sapiński. Posłuchaj!

Obecnie pustostan jest wyburzany – kawałek po kawałku. W tym miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe. Zgodził się na to lubelski Ratusz. Nowe bloki mają mieć podziemne garaże, a ich wysokość nie może przekroczyć 21 metrów.

Przypomnijmy: o pozwolenie na budowę bloków między torami kolejowymi a ul. Wrońską wystąpił w 2019 roku jeden z lubelskich deweloperów. Miłośnicy deskorolek (i nie tylko) od kilku lat czekają z kolei na nowy skatepark. Ten powstaje przy ul. Rusałka i – jak deklaruje Ratusz – będzie gotowy pod koniec stycznia.